اخبار
تاریخ: دوشنبه 6 دی 1395 نمایش: 25 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
نشست هم اندیشی کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ایران

نشست هم اندیشی کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ایران 2017 با حضور دکتر احمدپور رییس سازمان میراث فرهنگی کشور و از زنجان مهندس رحمتی مدیرکل،مهندس شرفی و دکتر صفوی فرهنگی شهرداری زنجان در حال برگزاري است.

هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان  گردشگری كه 6 تا 18 بهمن در کشور عزیز ایران برگزار میشود شامل پیش گشت (زنجان،همدان و قزوین) و پس گشت (شیراز، اصفهان، یزد و کاشان) با فعالیت کانون انجمن های صنفی کارگری راهنمایان گردشگری سراسر کشور برگزار می شود.به گزارش گروه فرهنگی آنا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرتضی رحمانی موحد در نخستین جلسه کمیته راهبری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری با تاکید بر اهمیت برگزاری رویداد بین المللی هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری از تاریخ 6 لغایت 18 بهمن ماه سال جاری، گفت: با ایجاد تعامل و هماهنگی فرابخشی در قالب خرد جمعی، نیازهای الزامی و تاثیرگذار در برگزاری شایسته این رویداد مهم تعیین و با شکل گیری ابزارهای هماهنگی، تبلیغ مثبت و گسترده ای در راستای معرفی جمهوری اسلامی ایران توسط راهنمایان گردشگری از سراسر دنیا، انجام خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه برگزاری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری از دو منظر اصلی دارای دستاوردهای مهمی خواهد بود؛ افزود: برگزاری رویدادی بین المللی در کنار میزبانی از راهنمایان گردشگری کشورهای مختلف، زمینه ای مستعد برای معرفی ظرفیت های گردشگری و نیز اقدامی تاثیرگذار در تقابل تبلیغات منفی علیه جمهوری اسلامی ایران به شمار می آید.
رئیس کمیته راهبری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری همچنین با تاکید بر اینکه به خدمت گرفتن ظرفیت های فرابخشی در این رویداد سبب اعتلای نام ایران خواهد شد؛ افزود: این برنامه مسئولیتی فراتر از نگاه سازمانی بوده و تلاشی جمعی برای انعکاس داشته های بیشمار کشورمان به جهانیان را نیاز دارد.
رحمانی موحد همچنین با تاکید بر اهمیت غنای محتوای برنامه و بازدید راهنمایان در رویداد مذکور اظهار داشت : نیاز است هم راستا با تامین خدمات و امکانات پیش بینی شده برای مهمانان این رویداد، در راستای تقویت و غنی سازی محتوای برنامه ها نیز تلاش شود تا بهره مندی و دستاوردهای نهایی، در ابعاد و زوایای قابل انتظار محقق شود.
معاون گردشگری با اشاره به اینکه پیشبرد امور اجرایی و برنامه ریزی کنوانسیون راهنمایان در دو سطح کمیته راهبری و دبیرخانه اجرایی تحقق یافته است؛ خاطرنشان کرد: نیاز است ارتباطات گسترده بخش ها و نهادهای موثر در برگزاری این رویداد هر 15 روز یک بار به صورت جلسات مستمر برگزار شود تا زنجیره یکپارچه از خدمات و برنامه هایی غنی پیش روی راهنمایان گردشگری مهمان گسترده شود.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری دو نوع «پیش گشت» و «پس گشت» در جنب این رویداد، تهیه بسته های سفر مربوطه، تامین نیازهای مربوط به حمل و نقل، اقامت، محتوای برنامه ها، پنل های تخصصی و بسیاری دیگر از امکانات تدارک دیده شده، بخشی از نیازهای متعددی به شمار می آید که به یاری ورود و تعاملات فرابخشی سایر بخش های مرتبط محقق شده است.
کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری به عنوان یکی از مهم ترین و بزرگ ترین رویدادهای بین المللی در حوزه راهنمایان حرفه ای گردشگری جهان، هر دو سال یک بار زیر نظر مستقیم فدراسیون جهانی (WFTGA) در یکی از کشورها عضو برگزار می‌شود.
کشورهای واجد شرایط برای میزبانی برگزاری کنوانسیون، درخواست کاندیداتوری خود را به هیات مدیره فدراسیون تقدیم که پس از بررسی های لازم و بازدید های مکرر از توانمندی ها و زیرساخت های گردشگری موجود در کشورهای متقاضی، کشور میزبان را انتخاب خواهند کرد و در این میان جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار موفق به کسب عنوان میزبانی «کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری» در سال 2017 شد.
این رویداد از 6 تا 18 بهمن ماه سال جاری در تهران و برخی شهرهای کشورمان از جمله زنجان، همدان، شیراز، یزد و اصفهان برگزار می شود و در قالب برنامه های «پیش گشت»، «برپایی مجمع» و «پس گشت» طراحی شده است.
کد: 1265
نویسنده خبر:
 
تصاویر مرتبط
  • نشست هم اندیشی کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ایران
  • نشست هم اندیشی کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ایران
  • نشست هم اندیشی کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ایران
  • نشست هم اندیشی کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ایران
  • نشست هم اندیشی کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ایران
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت