ارتباط با شهردار
ارتباط با شهردار
Menu
EN

اخبار

behnam safavi
/ دسته ها: Uncategorized

فاز نخست پروژه بازنمایی بافت شهری زنجان قدیم با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی VR رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان سجاد خدایی رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی در آیین رونمایی از نخستین محصول واقعیت مجازی،که بازسازی بافت شهری زنجان در دوران قاجاریه است چنین گفت: این پروژه به همت سازمان فرهنگی شهرداری توسط تیم اوستا برای اولین بار درکشور وچهارمین نمونه مشابه در دنیاست که در ۲۲ فاز پیاده سازی شده است.

🔸سجادخدایی فاز اول طرح راشامل باز سازی مسجدجامع زنجان،بازار قیصریه ،کاروانسرای قیصریه وحمام قیصریه دانست و افزود:فاز اول با موفقیت پیاده شده و فازهای بعدی نیز در دست اجراست.

 🔸وی احیا و بازسازی محلات فرسوده و قدیمی را بخشی از وظایف مدیریت شهری دانست و افزود: با استفاده از این تکنولوژی در یک واقعیت مجازی و شبیه سازی شده می توانیم کمک حال معماران در بازسازی بناها و محلات قدیمی باشیم از جهتی این فرصت رابرای علاقه مندان قبل ازبازسازی ایجادمیکندتابه هویت فرهنگی و تاریخی خود از طریق این تکنولوژی سفری به گذشته داشته باشند.
 
🔸رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی هدف اصلی از اجرای این پروژه راحفظ میراث فرهنگی کشور و ثبت مستندات تاریخی به صورت مصور دانست و گفت: در سازمان فرهنگی شهرداری تولید چنین محصولاتی بخشی از وظایف سازمان به حساب می آید که امیدواریم خروجی آن مفید حال جامعه باشد.

مطلب قبلی گزیده اشعار محمد منزوی رونمایی شد
مطلب بعدی نتایج اولین دوره مسابقات موتور سواری کراس در زنجان اعلام شد
Print
67 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
دی ان ان