ارتباط با شهردار
ارتباط با شهردار
Menu
EN

خانهمریم شعبانی
 
-- رئیس سازمان --
پنجمین آیین تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی برگزار شد
SuperUser Account
/ دسته ها: Uncategorized

پنجمین آیین تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی برگزار شد

پنجمین آیین تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی در زنجان برگزار شد که در این همایش از هفت خادم و پیرغلام حسینی تجلیل به عمل آمد.


مسیح الله معصومی شهردار زنجان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه این مراسم چند سالی است که در زنجان برگزار می‌شود اظهار داشت: امسال نیز پنجمین دوره برگزاری این همایش در استان زنجان است.

وی با اشاره به اینکه این برنامه با هدف تقدیر از زحمات افرادی که چندین سال است در مراسمات و عزاداری‌های امام حسین(ع) زحمت کشیدند گفت: دلمان در ماه محرم بیشتر به امام حسین(ع) می‌تپد ولی در همه مراحل زندگی‌مان این حس را باید داشته باشیم.

شهردار زنجان با اشاره به اینکه متاسفانه در زندگی‌ غفلت‌ها کردیم و بیشتر درگیر مسائل مادی هستیم و از برخی مسائل غافل شدیم بیان کرد: ماه محرم و سفر یک تلنگر و یادآوری به همه ما برای برگشت به معنویت است.

 وی با اشاره به اینکه عزاداری زنجانی‌های زبانزد بوده و شهرت جهانی دارد افزود: شهر زنجان از دیرباز به شهر شور و شعور حسینی معروف است.

معصومی با اشاره به اینکه ماه محرم چشم همه دنیا به سمت زنجان است افزود: اگر می‌خواهیم افق روشنی را برای کشور و فرزندانمان پیش‌بینی کنیم نیازمند این هستیم که توجه عمیقی به مفاهیم عاشورایی داشته باشیم.

گریه بر امام حسین(ع) گناهان را پاک می‌کند

آیت‌الله سید محمد حسینی زنجانی نیز در ایم مراسم با تاکید بر اینکه گریه کردن به امام حسین(ع) گناهان را پاک می‌کند گفت: اگر ما بخواهیم به پیشگاه خدا برویم در قرآن کریم دستور این است با وسیله برویم منتهی اینجا وسیله عمل صالح معنا می‌شود.

وی با بیان اینکه گریه کردن وسیله مغفرت و ریزش گناهان است گفت: جایگاهی که مداحان دارند اگر به جایگاهشان توجه کنند برای ریزش گناهان انسانها وسیله‌ هستند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه برای ریخته شدن گناهانمان هیچ اشکال قرآنی و اعتقادی وجود ندارد که ما برای امام حسین(ع) گریه کنیم افزود: گریه بر امام حسین(ع) گناهان را می‌ریزد.

وی با تاکید بر اینکه باید در مجالس عزاداری معارف اهل بیت(ع) بیان شود گفت: در این مجالس باید دیدگاه قرآن و روایات در رابطه با نبوت، امامت و حضرات معصومین شکافته شود.

پیاده‌روی اربعین پیام عاشورایی را اقصی نقاط جهان مخابره می‌کند

سجاد خدایی سخنگوی شورای شهر زنجان نیز با اشاره به اینکه در این برهه از مقطع تاریخ وقتی ماه محرم فرا می‌رسد همه به فکر این هستند که در اربعین به پا بوس امام حسین(ع) بروند افزود: این نشان می‌دهد که اربعین یکی از محورهای توجه وحدت و انسجام شیعیان در چند سال اخیر چه شکوه و نماد و چه بزرگی را به شیعه و جهان اسلام بخشیده است.

وی با اشاره به اینکه هر سال این مراسم با شکوه‌تر از سال گذشته برگزار می‌شود افزود: این پیام عاشورایی به اقصی نقاط جهان مخابره می‌شود و این به برکت همین محرم و سفر است.

در پایان این مراسم از هفت نفر از پیرغلامان نیز تجلیل به عمل آمد.
مطلب قبلی جشنواره ایده های برتر شهری برگزار می شود
مطلب بعدی سوگواره شرح شیدایی به مناسبت ماه محرم در زنجان برگزار می‌شود
Print
141 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

آرم سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري زنجان

آرم سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري زنجان

دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
دی ان ان