ارتباط با شهردار
ارتباط با شهردار
Menu
EN

رسالت سازمان

فرهنگ هر جامعه ای مجموعه ای است گسترده از عقاید و باورهای دینی، پیشینه علمی، ادبی، تاریخی، هنری و شناسه های قومی و عقاید مردمی که در همجوشی با تمدن دیروز و امروز آن جامعه عنوان کلی فرهنگ را به خود می گیرد. لزوم وجود فرهنگ در جامعه و تلاش در رشد و اعتلای آن به هر طریق ممکن ار بدیهیات هر اجتماعی است چراکه ما جوامع مختلف را در جهان کنوني از طریق فرهنگشان مورد شناسایی قرار می دهیم.

لزوم فرهنگ و هنر روشن و قابل تبیین برای هر جامعه مانند لزوم وجود اکسیژن برای حیات آدمی است.

به همان اندازه که در کشورهای در حال توسعه مسائلی مانند از هم گسیختگی روابط اجتماعی و نابسامانیهای روانی چشمگیر است در کشورهای پیشرفته صنعتی، گسترش فناروی و مناسبات ناشی از آن مسائل خاص خود را پدید آورده است.

شهر نشینی نابهنجار، شهرنشینان حاشیه نشینی، اتلاف منابع و انرژی را در پی دارد مشکلات ترافیک، آلودگی هوا و صدا، شهرنشینان را تهدید می کند و شهرها با تخریب  جنگلها و فضای سبز و وجود آسیبهای اجتماعی مختلف مواجه اند و از اینرو انسانها به کمک نیروی اندیشه توانسته اند بر خلاف دیگر جانداران خود را از تسلیم و وابستگی بی قید و شرط به طبیعت برهانند و برای مبارزه و تسلط  بر آن راهها و روشها و وسایلی را بیافرینند که مجموعه آنها در معقوله فرهنگ قابل فهم است .

 شايد به بيان بهتر فرهنگ مجموع پاسخهای انسانی به پرسشها و نیازهای گوناگون ناشی از الزامات زندگی در طبیعت و جامعه است.

بی شک مبنای عمیق فرهنگ اسلام در تقابل با مذاهب مبتذل فرهنگ غرب این توانایی را دارد که به پیروزی دست یابد ولی شرط آنکه هوشیاری ما افزون تر و شیوه های دفاع و تهاجمان کاملتر گردد و از آنجا که فرهنگ توان دهنده نظام بخش کارکرد ها و ساختار اجتماعی است و رفتار هر یک از افراد جامعه از آن تاثیر می پذیرد و می بايد با دقت مورد بررسی اهل فن قرار گیرد.

شهرداریها به عنوان بخش مهمی از تشکیلات اداری و یکی از مهمترین سازمانهای محلی خدماتی کشور می توانند نقش ارزنده ای در جهت تحقق اهداف فرهنگ و فرهنگ سازی در جامعه امروز ایفا نمايند.

رشد روز افزون جمعیت شهر ها و مهاجرت های بی رویه و عدم و برنامه ریزی مناسب و از پیش تعیین شده مسائل و مشکلات عدیده ای از نظر فرهنگی و اجتماعی پدید آورده است به گونه ای که عدم توجه به مقوله فرهنگ در آینده ای نه چندان دور وضعیت شهرها را با مشكل مواجه خواهد ساخت. لذا تلاش شهرداری در جهت نهادينه سازي حقوق شهروندي به معنای واقعی کلمه منجر به کاهش هزینه های شهرداری و تحقق مدیریت شهری است.

از اینجاست که لزوم فعالیت گسترده فرهنگی از سوی شهرداری به عنوان سازمانی که بیشترین نحوه ارتباط با شهروندان را از بدو تولد هر شهروند تا سی سال پس از مرگ ایشان به عهده دارد، احساس می شود.

بر همين اساس شهرداري زنجان درراستاي عمل به وظايف و تكاليف خود در  سال 1387 همزمان با ميلاد دخت نبي اكرم (س) معاونت فرهنگي و اجتماعي تاسيس نمود.

دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
دی ان ان